Nowoczesny, profesjonalny system przekłuwania uszu Studex System 75 sprawi, że Ty lub Twoje dziecko będzie miało sprawnie, bezhukowo i prawie bezboleśnie przebite uszy.

Higieniczne, sterylne, szczelnie zapakowane wkłady zawierają kolczyk i zapinkę. Wszystkie kolczyki Studex są hipoalergiczne i nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu ani kobaltu. Odpowiednio osadzone zapinki kolczyka umożliwiają dobrą cyrkulację powietrza, co wspiera proces gojenia. Opakowanie otwierane jest bezpośrednio przed zabiegiem, tak abyś miała pewność, że do zabiegu wykorzystywana jest sterylna i jednorazowa kaseta.

Profesjonalna kadra pomoże Ci dobrać rodzaj kolczyka oraz przeprowadzi zabieg sprawnie i komfortowo. Mamy duże doświadczenie w pracy z małymi klientami poparte pozytywnymi opiniami.

Instrukcja pielęgnacji po zabiegu:

  • umyj ręce dokładnie przed dotknięciem kolczyka lub ucha,
  • oczyść przód i tył ucha przynajmniej dwa razy dziennie, używając płynu do pielęgnacji uszu lub żelu do pielęgnacji Studex’a bez wyjmowania kolczyków, następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tj tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół igły kolczyka z tyłu płatka ucha,
  • poza momentem czyszczenia ucho powinno być przez większość czasu suche.

Czego unikać?:

  • nie wyjmuj kolczyków oraz nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby,
  • nie dociskaj motylków (zapinek kolczyka) wzdłuż igły kolczyka zbyt blisko do ucha – motylki powinny być umieszczone zawsze na końcu kolczyka, tak aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie wspomagać proces gojenia, nasze kolczyki posiadają w tym miejscu wcięcie wskazujące prawidłową pozycję motylka.

Co możesz zrobić aby przyspieszyć proces gojenia?

  • nie zdejmuj kolczyków przez minimum 6 tygodni od przekłucia (12 tygodni w przypadku przekłucia chrząstki),
  • po 6 tygodniach (płatki) lub 12 tygodniach (chrząstka) możesz zdjąć pierwsze kolczyki i zamienić je na inne,
  • przez pierwsze 5 miesięcy (płatki) po przekłuciu (12 miesięcy w przypadku chrząstki) staraj się nosić kolczyki przeznaczone do tego celu, nie noś kolczyków wiszących, igła kolczyka powinna być wykonana z nierdzewnej stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału, w przypadku przekłucia obszaru chrząstki zalecamy sztangi,
  • zadbaj aby lakier do włosów, szampon, mydło oraz inne kosmetyki nie dostały się w miejsce przekłucia, po umyciu włosów szamponem, ucho powinno zostać dobrze przepłukane czystą wodą, a następnie oczyszczone produktem do pielęgnacji uszu Studex’a,
  • delikatna opuchlizna i/lub zaczerwienienie może pojawić się tuż po przekłuciu – jest to normalne. Powinno to ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że postępujesz zgodnie z instrukcjami odnośnie pielęgnacji. Jeśli wystąpi nadmierny ból, obrzęk lub zaczerwienienie w jakimkolwiek momencie niezwłocznie zasięgnij porady lekarza.

Specjalne zalecenia w przypadku przekłucia chrząstki:

Ze względu na charakter chrząstki ucha należy zachować szczególną dbałość w okresie gojenia. Przekłucie w okolicy chrząstki goi się dłużej niż płatki uszu (do 3 miesięcy).

W przypadku chrząstki delikatna opuchlizna i/lub zaczerwienienie również są normalne. Powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że postępujesz zgodnie z instrukcjami odnośnie pielęgnacji. Jeśli wystąpi nadmierny ból, obrzęk lub zaczerwienienie w jakimkolwiek momencie niezwłocznie zasięgnij porady lekarza,

Ważne: Zaniedbanie właściwego postępowania zgodnie z Instrukcją Pielęgnacji Uszu po Przekłuciu lub nie zasięgnięcie porady medycznej natychmiast gdy pojawi się problem może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.