Podologia to dziedzina skupiająca się na diagnozowaniu i leczeniu chorób stóp. Podolog natomiast to specjalista, który pozwala utrzymać stopy w stanie zdrowia, to ekspert od bezbolesnego leczenia patologii stóp. Jeśli już doszło do powstania zaniedbań to podolog może wykonać zabiegi lub zastosować terapie niosące ulgę pacjentom cierpiącym z powodu procesów chorobowych w obrębie stóp.

Wywiad i badanie podologiczne umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych zmian patologicznych w obrębie stóp, takich jak np. zespół stopy cukrzycowej i wiele innych.

Podolog występuje jako doradca, udzielając wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz stosowania specjalistycznych preparatów.

Jeśli należysz do grona „będących w potrzebie” oto przykładowe zabiegi, jakie mamy do zaoferowania w naszym gabinecie podologicznym:

– stopa cukrzycowa – profilaktyka i wspomaganie leczenia,

– fachowe skracanie paznokci,

– zabiegi na paznokciach przebarwionych i zgrubiałych,

– rekonstrukcje płytki paznokciowej,

– zabiegi na paznokciach wrastających i wkręcających,

– ortonyksja, czyli sporządzanie indywidualnie dopasowanych klamer korygujących na wrastający lub wkręcający paznokieć (Podoklamra, VHO, BS Spange, Podofix, Combiped, Podostripe, UniBrace),

– zabiegi na zrogowaciałym naskórku, czyli usuwanie hiperkeratoz,

– fachowe rozpoznanie i usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli,

– odciążanie bolesnych miejsc,

– protetyka paznokci, czyli odbudowa paznokcia, (autorski system oraz Kostka Arkady)

– terapia i opatrunki na pękających piętach,

– Likwidacja brodawek wirusowych

– dobór ortez odciążających,

– porady ogólne i indywidualne.

Zapraszam: mgr. Elżbieta Trzeciak – specjalista ds. podologii, szkoleniowiec, ekspert i wykładowca kongresów.

Ważne!

W trosce o Twoje zdrowie używane w trakcie zabiegów narzędzia po użyciu dezynfekujemy, sterylizujemy w autoklawie i przechowujemy w jednorazowych pakietach. W zależności od rodzaju zabiegu otrzymasz także swój osobisty zestaw: pilnik, kapturek, separatory i klapki.